Контент ментально-історичних глолокальних агресій

8 років і 75 діб фізичної та ментально-культурної агресії путінців проти України та ідентичності українства.

В ці дні сказано багато правильних слів про воєнні злочини минулого і сучасності, про історичну тяглість нацизму гітлерівського і путінського, формування міжнародних союзів спротиву, невідворотність розплати…Та допоки колесо історії продовжує свій повільний рух, путінці вбивають, ґвалтують, насаджують цинізм, насилля, приниження.

Символічний день закінчення Другої світової війни. День пам’яті та примирення, який Європа відзначає 8 травня.

Сьогодні світ виявляє солідарність з Україною, яку атакує рашизм – дика помісь нацизму, фашизму, шовінізму й комунізму.

Серед безлічі причин, які б пояснювали, чому стала можливою на початку ХХІ століття жахлива геноцидна війна, є одна, на яку раніше не звертали особливої уваги. Це публічна контентна ініціатива, яку кремль протягом тривалого часу нав’язував міжнародному співтовариству. Так поступово, за мовчазної згоди істориків та політиків, громадських діячів та представників ЗМІ, москва привласнила собі право трактувати історичні події, зокрема щодо перебігу Другої світової війни, у вигідному їй світлі, давати оцінки всім учасникам, розставляти пріоритети в сьогоднішньому баченні минулого тощо.

Тому зараз ми фіксуємо стан, в якому путінізм лідирує у світовій увазі, диктує темпи комунікаційних генерацій, анонсує події і заставляє інші країни втягуватися в нав’язаний ним дискурс.

Ми всі (світове товариство) не відібрали в москви публічну ініціативу, чекаємо на її дії, залежні від її рішень, надаємо їй право діяти на випередження, знову чекаємо удару, щоб згодом відповісти.

Питання просте – чому ми досі не діємо на випередження?

Очищення суспільно-політичних та геостратегічних сфер діяльності від путінізму є однією з нагальних проблем світового співтовариства. І тут одними гаслами обійтися не можна, це довготривала праця і переосмислення минулого, теперішнього і майбутнього.

Дискурсні проблеми подолання шаблонів минулого мають отримати спільний знаменник, бо нині такі поняття як антифашизм, антинацизм тощо часто в реаліях відображають абсолютно протилежні від начального сутності.

Чергова річниця завершення Другої світової війни знову доводить, що кремль традиційно нав’язує свої меседжі, а ми (світ) їх «пережовуємо», намагаючись нібито протистояти, а насправді тиражуючи й популяризуючи цинізм і облудність нинішнього режиму рф і його очільника. Так ми весь час перебуваємо у комунікаційно-контентній залежності від кремля.

Одним з нагальних завдань сучасності має бути депутінізація (комплексне поняття, яке включає деімперіалізацію, демілітаризацію, декомунізацію, дефашизацію, денацифікацію, дешовінізацію, деколонізацію, дерусифікацію тощо) як народів рф, так і значної частини світового співтовариства. І формувати тренди цього процесу має Україна, яка, як ніхто інший у світі, знає історичні, ментальні, психологічні тощо особливості «глибинної» держави московії, її традиційного устрою і суспільно-громадського стану.

Нижче наведені три публічні маркери добового контентного резонансу. І це три підтвердження комунікаційно-контентного публічного випередження світової громади політичним режимом кремля – путін і його приспішники нав’язують, як і раніше, тренди обговорення.

Ми бачимо, що путін оперує світом, народами, епохами, сутностями історичних процесів, а наша зверхність оціночного характеру і контекстне нехтування масштабами і суттю проблеми, робить нас вторинними в цьому процесі.

Так ми самі віддаємо першість в трактуваннях, ініціативному генеруванні розуміння нацизму, фашизму, історії державностей тощо. Це ж стосується, зокрема, і сутності народів умовної рф, яких путінці не бажають більше визнавати корінними, а намагаються перетворювати в «політичних рускіх».

Все це – про контентні та комунікаційні швидкості в реаліях сучасного світу, який вже давно перебуває одночасно в станах статики, динаміки та наддинаміки.

  • Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк вважає, що росія та її політична еліта демонструють феномен «об’ємної колективної схибленості» на пропагандистських міфах, тому Україна має провести для росіян сеанс «масової психотерапії».

Таку думку він висловив у дописі на Телеграм-каналі, повідомляє Укрінформ.

«У психіатрії багато що можна пояснити галюцинаціями чи нав’язливими станами. Людина добровільно занурює себе в ці стани й там веде немислимі битви. І хоча психіатрія займається лише індивідуальними хворобливими станами, росія, її політична еліта явно демонструють феномен, скажімо так, об’ємної колективної схибленості на пропагандистських міфах, періодично гуртом впадаючи в стан alucinatio – безглуздої балаканини, публічних марень (офіційний термін)», – зазначив Подоляк.

У цьому зв’язку він нагадав про чергові «людоїдські заяви», зроблені останніми днями кількома російськими посадовцями. Зокрема, спікер та віцеспікер парламенту володін і толстой заявляли, що «спецоперація має закінчитися лише тоді, коли «російська армія вийде на кордони Польщі»; голова Роскосмосу рогозін погрожував, що рф за півгодини знищить Європу ядерною зброєю, а один з російських депутатів пропонував «убити 2 млн українців, щоб закінчити «спецоперацію».

Та вершиною цинізму, на переконання Подоляка, стало звернення путіна 8 травня, у якому президент країни-агресора заявив, що «сьогодні спільний обов’язок – не допустити відродження нацизму, який приніс стільки страждань людям різних країн».

«Говорить про це не хто інший, як сам батько сучасного російського нацизму. І відразу додає, звертаючись безпосередньо до тих, кого жорстоко й навмисне щодня вбивають російські ракети: «Щиро бажаю українським ветеранам Великої Вітчизняної війни душевної стійкості, доброго здоров’я та довголіття, а всім жителям України – мирного та справедливого майбутнього». Просто ідеальне розщеплення світів», – заявив Подоляк.

У цьому зв’язку радник очільника ОП висловив думку, що Україна тепер має важливу «психіатричну місію» – провести примусовий сеанс масової психотерапії для росіян.

«Щось на кшталт того, що в старовину називали екзорцизмом, вигнанням диявола», – додав Подоляк.

  • Президент Росії Володимир Путін на тлі війни привітав народ України з 77-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні, при цьому він заявив своїм спільникам на Донбасі, що “як і 1945 року, перемога буде за нами”.

Джерело: два звернення Путіна, опубліковані на сайті Кремля 8 травня о 12:00

Деталі: У “привітанні лідерам та громадянам іноземних держав” Путін звернувся “до лідерів та громадян Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Молдови, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, Абхазії, Південної Осетії, Донецької Народної Республіки, Луганської Народної Республіки, також народів Грузії та України”.

Путін відділяв український народ від українського керівництва ще у 2020 році, але зараз його “привітання” зроблено на тлі повномасштабної війни проти України, яка триває понад два місяці, призвела до руйнувань міст та смертей тисяч українців.

Зараз у посланнях до лідерів і народів Путін заявив, що “сьогодні спільний обов’язок – не допустити відродження нацизму, що приніс стільки страждань людям різних країн”, а також “зберігати та передавати нащадкам правду про події воєнних років, спільні духовні цінності та традиції братньої дружби”.

При цьому Кремль повідомляє, що в “вітальних телеграмах” ватажкам так званих “ДНР” та “ЛНР” Путін заявив, що “сьогодні наші військовослужбовці, як і їхні предки, пліч-о-пліч борються за звільнення рідної землі від нацистської скверни” і висловив упевненість, що “як і 1945 року, перемога буде за нами”.

Крім того, 69-річний Путін звернувся окремо до українських ветеранів Великої Вітчизняної війни, заявивши, що жертви, понесені в ім’я “спільної Перемоги”, неможливо забути.

“Сьогодні нацизм знову піднімає голову та намагається насаджувати свої варварські, нелюдські порядки. Наш священний обов’язок – не допустити реваншу ідейних спадкоємців тих, хто був повалений у Великій Вітчизняній війні”, – заявив він українським ветеранам Другої світової війни, яку сам називає ВВВ.

Цьому передувало: Держсекретар США Ентоні Блінкен у заяві до 77-ї річниці перемоги над нацистам заявив, що президент Росії Володимир Путін намагається перекрутити історію,щоб виправдати свою неспровоковану і жорстоку війну проти України.

  • Глава Роскосмосу Дмитро Рогозін погрожує засновнику компанії SpaceX Ілону Маску, що той “причетний до постачання військового зв’язку” Україні.

Джерело: Рогозін у Telegram

Пряма мова Рогозіна: “За нашою інформацією, доставка та передача Збройним Силам України абонентських скриньок прийому-передачі інтернету від Starlink здійснює Пентагон.

Ілон Маск, таким чином, причетний до постачання фашистських сил в Україні засобами воєнного зв’язку.

А за це доведеться відповідати по-дорослому, Ілоне, як би ти дурня не вмикав”.

Центр комунікаційно-контентної безпеки

Be the first to comment on "Контент ментально-історичних глолокальних агресій"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*